برنج هندی
خانه / برنج ۱۱۲۱ شاهپخت / فروش عمده برنج ۱۱۲۱ شاهپخت | برند های معروف عرضه کننده برنج در کشور

فروش عمده برنج ۱۱۲۱ شاهپخت | برند های معروف عرضه کننده برنج در کشور

فروش عمده برنج ۱۱۲۱ شاهپخت در نمایندگی ها و مراکز معتبر فروش به دلیل حذف واسطه ها بسیار مقرون بصرفه می باشد.

به طور کلی برنج به عنوان یکی از اصلی ترین مواد غذایی، جایگاه ویژه ای سر سفره هایمان دارد که همین موضوع باعث شده تا همگی با وسواس و دقت برای خرید آن روانه بازار شویم. 

اگر شما در شهر تهران هستید می توانید برای خرید برنج پاکستانی به نمایندگی برنج محسن در تهران  و سایر نقاط کشور و عمده فروشی برنج محسن دراهواز و سایر نقاط کشور مراجعه نماید. 

قیمت برنج محسن در دبی نیز با توجه به عوامل موثر بر قیمت برنج متفاوت است پس شما می توانید برای مطلع شدن از لیست قیمت بروز به نمایندگی ها مراجعه نماید.

فروش عمده برنج ۱۱۲۱ شاهپخت | برند های معروف عرضه کننده برنج در کشور

برند های معروف تولید کننده برنج در کشور

برند های معروف تولید کننده برنج در کشوربرنج ایرانی با برند های متفاوتی به بازار عرضه می شوند. برنج ها به واسطه نوع بذرشان به ۲ دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • پر محصول 
 • کم محصول 

برنج همچنین بر حسب طول هر دانه دسته بندی می شود. غذا های هندی و چینی از برنج های بسیار بلند استفاده می کنند در حالیکه کشور های غربی از برنج کوتاه یا متوسط در غذا های خود بهره می برند.

امروزه در داخل کشور نیز برند های تولید کننده بسیاری فعالیت می کنند که توانسته اند با استفاده از دستگاه های پیشرفته محصولات با کیفتی را با بسته بندی و قیمت مناسب تولید و به بازار عرضه نمایند. 

شما می توانید با مراجعه به مراکز فروش این محصولات از لیست قیمت انواع برند ها مطلع شوید و با توجه به بودجه خود اقدام به خرید نماید.

راهنمای خرید برنج با کیفیت ایرانی و وارداتی

راهنمای خرید برنج با کیفیت ایرانی و وارداتیتقریبا در هر روز در وعده ناهار و شام برنج مصرف می کنیم برنج یکی از اقلام مهم غذایی هر ایرانی است و دست کم هر ایرانی در روز یک وعده برنج میل می کنند که در ادامه راهنمای خرید برنج با کیفیت ایرانی و وارداتی را بیان خواهیم نمود که عبارتند از:

 • خوش طعم و عطر خوب داشتن برنج
  برای تشخیص عطر و طعم برنج نیز یک مشت کوچک از آن را میان کف دو دست خود بمالید و روی آن با دهن بدمید یا به اصطلاح ها کنید و سپس بو بکشید اگر برنج عطر داشته باشد خودش را نشان می دهد.
 • یکدست بودن برنج
  برنج مرغوب باید یکدست باشد نه مخلوطی از دانه های چاق و لاغر، زرد  سفید، کوتاه و بلند یا ریز و درشت. هر چه دانه های شکسته یاا در اصطلاح نیم دانه بیشتر باشد، کیفیت کمتری دارد. بیشتر برنج های موجود در بازار دانه های شکسته یا به اصطلاح نیم دانه دارند که پس از پخت بر کیفیت برنج اثر می گذارند. پس اگر می خواهید برنجی یکدست و بدن نیم دانه داشته باید کمی از آن را در کف دست بریزید و سپس دقت کنید که از میان دانه ها چند درصد نیم دانه ایت. با این آزمایش یکدست بودن برنج را هم می توانید معلوم کنید.
 • زود هضم بودن برنج مرغوب
  از جمله خاصیت های مهم و قابل ذکر زود هضم بودن برنج مرغوب ایرانی از ویژگی های مهم دیگر یک برنج موغوب قابلیت گوارشی و هضم پذیری آسان آن است، بطوریکه برنج خوب و با کیفیت بلافاصله در تماس با بزاق دهان حالت نرم و آب شدگی دارد، بواسطه سبک بودن بافت دانه برنج بوده که در ارقام پر محصول این خاصیت کیفی کمتر مشاهده می گردد و از دیگر آزمون های خصوصیات ارقام برنج کیفی و غیر کیفی، طویل شدن دانه برنج پس از پخت و انبساط حجم با GT متوسط و عامل عطری بودن آن در اثر وجود عامل شیمیایی دو استیل یک پرولین است.

مزایای استفاده از برنج شاهپخت

مزایای استفاده از برنج شاهپختفواید مختلف برنج را می توان در بیش از چهل نوع مختلف آن در سرتاسر جهان یافت. دو گروه اصلی آن عبارتند از:

 1. برنج غلات کامل
 2. برنج سفید 

در ادامه به برخی از مهم ترین فواید برنج برای سلامتی به اختصار اشاره خواهیم نمود که عبارتند از:

 1. منبع عالی انرژی 
  برنج سرشار از کربوهیدرات است، می توان از آن به عنوان سوخت بدن استفاده کرد و به عملکرد طبیعی مغز نیز کمک می کند.
 2. فاقد کلسترول
 3. سرشار از ویتامین
  برنج منبع عالی از ویتامین ها و مواد معدنی مثل نیاسین، ویتامین D، کلسیم، فیبر، آهن، تیامین و ریبوفلاوین به شمار می رود.
 4. نشاسته مقاوم
 5. تنظیم فشار خون
  به دلیل دارا بودن مقدار کمی سدیم، برای آن های که از مشکل فشار خون بالا رنج می برند بسیار مفید است.
 6. پیشگیری از سرطان
 7. پیشگیری از اسهال خونی 
 8. مراقبت پوستی
  متخصصین پزشکی می گویند از پودر برنج می توان برای درمان برخی بیماری های پوستی استفاده کرد. در هند، آببرنج برای پیروان آیورودیک بعنوان پمادی موثر برای خنک کردن سطح پوست متورم شده به حساب می آید. 

لیست قیمت برنج ۱۱۲۱ شاهپخت در کشور

لیست قیمت برنج ۱۱۲۱ شاهپخت در کشورنکته ای که همیشه باید توجه داشته باشید این است که برنج کهنه بهتر از برنج نو است برای همین برنج های قدیمی گران تر از برنج های محصول امسال هستند. 

علت این مساله نیز این است که برنج هم، مانند هر دانه دیگری در ابتدا مقداری آب دارد که پس از برداشت و خشک کردن آن، آب درونش تبخیر می شود. 

وقتی دانه برنج خشک، سفت و فشرده باشد هنگام پختن به خود آب جذب می کند و حجمش اضافه می شود و به اصطلاح ری می کند و در زمان دم کشیدن قد می کشد اما برنجی که امسال برداشت شده به خاطر اینکه در انبار نمانده و هنوز مقداری رطوبت در دانه های برنج وجود دارد، حین پختن به خوبی ری می کند.

فروش برنج فله ای در کشور

فروش برنج فله ای در کشورنگهداری برنج مرغوب هم به اندازه خرید و طبخ آن بسیار اهمیت دارد. لازم است بدانید که از کیسه برنج باید در جایی خنک و خشک نگهداری کنید و در ادامه به نمونه ای از نکات نگهداری برنج را بیان خواهیم نمود که عبارتند از:

 • کیسه یا سطل های نگهداری برنج را حتما در جایی عاری از نم، خنک و به یژه خشک انبار کنید تا رطوبت درون دانه ها تبخیر شود. 
 • از گذاشتن کیسه ها روی هم خودداری کنید.
 • بین هر کیسه فاصله ای برای عبور هوا بگذارید. 
 • افزودن مقداری نمک و چند دانه سیر همراه با سرکشی و هوادهی گاه به گاه، از آفت زدگی آن جلوگیری می کند. 
 • به هیچ وجه از قرص های شیمیایی استفاده نکنید.

عرضه بدون واسطه برنج در سراسر ایران

عرضه بدون واسطه برنج در سراسر ایرانتولید برنج در کشور هند بیش از ۴۰ درصد از کل تولید محصولات کشاورزی را شامل می شود. با توجه به این که برنج در رژیم روزانه ی مردم هند وجود دارد، این کشور یکی از بزرگترین مصرف کننده گان برنج در دنیا نیز است و این موضوع باغث ایجاد اشتغال هر چه بیشتر برای مردم آن شده است.

به طور تقریبی بیش از ۵۰ میلیون خانوار در هند، در زمین های کشت برنج مشغل به کار هستند که تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور دارد.

مرکز خرید برنج هندی به عرضه و فروش برنج هندی در بندرعباس و سایر نقاط کشور می پردازد و شما در هر کجای کشور باشید می توانید با مراجعه به این مراکز برنج مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و بدون واسطه در سرتاسر کشور خریداری نماید.

خرید برنج ۱۱۲۱ شاهپخت زیر قیمت بازار

خرید برنج ۱۱۲۱ شاهپخت زیر قیمت بازاربرنج محسن پاکستانی از نظر ظاهر، نحوه پخت و طعم به برنج ایرانی شبیه است اما از برنج هندی به دلیل پخت آسانتر استقبال بیشتری می شود و در کشور خواهان بیشتری دارد. 

بخش بزرگی از اقتصاد کشور پاکستان به کشاورزی مرتبط است. برنج در استان های سند و پنجاب که خاک های حاصلخیزی دارند، کشت می شوند. مزارع برنج، منبع اصلی اشتغال پاکستان به شار می رود و میلیو نها کشاورز پاکستانی در این مزارع مشغول به ار هستند. 

مشهور ترین نوع برنجی که در میان انواع مختلف برنج، در پاکستان تولید می شود، برنج باسماتی است که کیفیت بالایی دارد و از آن در تولید آرد استفاده می شود. 

 شما می توانید برای خرید برنج محسن جایزه دار سه دوخت و برنج ۱۱۲۱ شاهدوخت زیر قیمت بازار به نمایندگی های فروش و مراکز معتبر در سرتاسر کشور مراجعه نماید.

عوامل موثر در قیمت گذاری برنج ۱۱۲۱ شاهپخت

عوامل موثر در قیمت گذاری برنج ۱۱۲۱ شاهپختبرنج ۱۱۲۱ چیست؟ 

در واقع برنج تولید شده در کشت زار های کشور هند با نام تجاری شاهپخت استمی باشد که دارای ظاهری زیبا و با کیفیت است که از جمله کالا های وارداتی نیز است. 

از جمله عوامل موثر بر قیمت یک محصول می توان به عواملی چون، کیفیت، عطر و طعم، بسته بندی، هزینه ارسال، قیمت دلار، تعرفه واردات و … اشاره نمود. 

شما اگر در هر گوشه از کشور  زندگی می کنید می توانید این برنج با کیفیت را با مراجعه به مراکزی که به فروش برنج هندی جی تی سی و شاهپخت می پردازند خریداری نماید. 

تفاوت برنج های مختلف در چیست؟

تفاوت برنج های مختلف در چیست؟به طور کلی برنج در جهان دارای انواع مختلفی است و کارشناسان تاکنون حدود ۱۵۰ نوع مختلف از این ماده غذایی با ارزش را شناسایی کرده اند. ولی مرغوب ترین آن ها در شمال و جنوب ایران و نواحی گرمسیر استان های فارس و اصفهان کاشته می شود. این در حالی است که کل نمونه های بیان شده در قبل به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند که نوع اول آن ها که دانه های دراز و کشیده دارند، به برنج صدری مشهور است و دیگری دارای دانه های ریز و گرد است که در بازار مصرف از آن به عنوان برنج گرده یاد می شود. 

برنج های نوع اول در کشورمان طرفداران بیشتری داشته و برنج های گرده شاید کتر خریداری را به خود دیه باشد و بیشتر برای تهیه غذا های خاص استفاده می شود. 

بیشتر سطح کشت برنج در داخل کشور در استان های می باشد که در ادامه بیان خواهیم نمود که به کشت همان برنج های دانه بلند و کشیده می پردازند.

 1. گلستان
 2. مازندران
 3. گیلان 
 4. اردبیل 
 5. چهار محال و بختیاری
 6. اصفهان
 7. کهگیلویه و بویراحمد
 8. فارس 

صادرات برنج ایرانی به نقاط مختلف جهان

صادرات برنج ایرانی به نقاط مختلف جهانصادرات برنج ایرانی به کشور های حاشیه خلیج فارس مانند قطر صورت می گیرد. طارم و هاشمی جزء برنج های صادراتی ایران با کیفیت هستند. اما تیسا، کشوری و فجر هم از ارقام پر محصولی هستند که می توانند جزء صادرات برنج ایرانی باشند. 

بیشترین مصرف صادرات برنج ایرانی را در داخل و خارج کشور نیز مربوط به ارقام بومی طارم و هاشمی است. ارقام پر محصول دیگر نیز مانند فجر، کشوری و شیرودی میزان مصرف بالاتری دارد. رقم تیسا به خاطر ری بالا و کیفیت پخت، مناسب مجالس و اماکن مانند دانشگاه ها و پادگان ها است. 

تیسا رقم زودرس، کیفی و مقاوم است و مقاومت کاملی را در برابر بیماری بلاست دارد و به دلیل زودرسی امکان کشت مجدد در اراضی آن وجود دارد.

یکی از محصولات غذایی صادراتی ایران که طرفداران بسیار زیادی هم در کشور عراق دارد برنج است. صادرات برنج ایرانی به کشور های همسایه در سال های اخیر جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

خواص غذایی برنج چیست؟

خواص غذایی برنج چیست؟تقریبا هر روز و هر هفته برنج در برنامه غذایی ما ایرانی ها قرار دارد. از این رو بد نیست ارزش غذایی را بدانیم و با دیگر خواص آن آشنا شویم. در این مطلب ارزش غذایی این گیاه را در دو پیمانه ۱۰۰ گرمی و یک فنجان محاسبه خواهیم نمود و در اختیار شما قرار خواهیم داد، که عبارتند از:

 1. کالری برنج:۱۳۰ 
 2. کل چربی ۰٫۳ گرم
 3. چربی اشباع: ۰٫۱ گرم
 4. چربی چند غیر اشباع: ۰٫۱ گرم
 5. پربی تک غیر اشباع:۰٫۱ گرم
 6. کلسترول: ۰ میلی گرم
 7. سدیم: ۱ میلی گرم
 8. پتاسیم: ۳۵ میلی گرم
 9. کل کربوهیدرات: ۲۸ گرم
 10. فیبر غذایی: ۰٫۴ گرم
 11. قند: ۰٫۱ گرم
 12. پروتئین: ۲٫۷ گرم
 13. ویتامین A: صفر درصد
 14. کلسیم: ا درصد
 15. ویتامین دی: صفر درصد
 16. ویتامین ب ۱۲: صفر درصد
 17. ویتامین ث: صفر درصد
 18. آهن: ۱ درصد
 19. ویتامین ب۶: ۵ درصد
 20. منیزیم: ۳ درصد

برنج از غلات بسیار مغزی و پر مصرف ترین غذایی دو سوم جمعیت جهان محسوب می شود. ویژگی های خاص برنج، آن را به یک ماده غذایی پر مصرف، برای تامین نیاز های غذایی تبدیل کرده است. 

هر نیم لیوان برنج سفید حاوی ۱۰۳ کالری انرژی می باشد.

واردکننده انواع برنج به کشور

واردکننده انواع برنج به کشورشرکت های واردکننده برنج هندی انواع محصولات تولیدی این کشور را با قیمت متفاوت وارد بازار نموده است که از عوامل موثر بر قیمت برنج های وارداتی توسط تاجر برنج هندی عبارتند از:

 • قیمت برنج در کشور مبدا
 • نرخ دلار
 • تعرفه گمرکی

برنج هم مانند دیگر محصلات موجود در بازار دارای انواع مختلفی است که می توانید آن را به دو گروه داخلی و خارجی تقسیم نمود. 

در بازار عرضه و تقاضای کشور ما به طور کلی برنج تولید داخل و انواع وارداتی وجود دارند که از جمله برنج های داخلی می توان به مواردی مانند:

 • شیرودی
 • انواع دودی
 • طارم اصل
 • طارم رمضانی
 • طارم عسگری
 • ندا
 • نیمدانه
 • فجر
 • هاشمی
 • دم سیاه

اما برنج ها در بخش وارداتی به ترتیب یهم در بازار عبارتند از:

 1. هندوستان
 2. پاکستان
 3. تایلند
 4. اروگوئه
 5. آرژانتین

فروش عمده برنج ۱۱۲۱ شاهپخت

فروش عمده برنج ۱۱۲۱ شاهپختتقریبا در همه ی جوامع جهان، یکی از رایج ترین غذا هایی که بر سر میز غذا وجود دار، یک بشقاب برنج است. 

برنج یکی از جمله مهم ترین محصولات کاورزی در جهان است. ذرت، برنج، گندم، بیش ترین غلاتی هستند که در جهان تولید می شوند و برنج در بین این سه مورد رتبه ی دوم را دارد. 

بیش از ۳٫۵ میلیارد نفر، یعنی حداقل نیمی از مردم جهان، از برنج به عنوان ماده غذایی اصلی خود استفاده می کنند. به همینن دلیل، کارشناسان، کاهشی در میزان برنج در آینده، خصوصا در کشور های آفریقایی و آسیایی نمی بینند. کشور های که بیشترین تولید برنج را دارند، در لیست بزرگ ترین مصرف کننده گان برنج جهان نیز هستند، در مجموع ۹۰ درصد از مصرف برنج جهانمربوط به این کشور ها است. 

 • پاکستان
 • برزیل
 • فیلیپین
 • تایلند 
 • میانمار
 • ویتنام
 • بنگلادش
 • اندونزی
 • هند 
 • چین

خریدار برنج هندی و سایر برنج های وارداتی مانند برنج هندی ۱۱۲۱ شاهپخت می توانند برای خرید محصول مورد نیاز خود به نمایندگی های سرتاسر کشور که این محصولات را با قیمت مناسب به فروش می رسانند مراجعه نمایند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت بازرگانی برنج آراد
مدیریت فروش: آقای یوسفی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09127282420
شماره موبایل: 09128459073
تلفن ثابت: 02128421103
آدرس کانال: @bazar_berenj
آدرس سایت: aradberenj.ir
پست الکترونیکی: info@aradberenj.ir
آدرس اینستاگرام: aradberenj.ir

دیدگاهتان را بنویسید

بازار برنج هندی ایران مدیر فروش